Dva pilíře viditelného úklidu

Strojový úklid

V zásadě existují dva různé přístupy k uklízení. Ten první: Co je mokré, to je čisté. A druhý: Uklizený vypadá jako nový. Výsledek se značně liší.

Kdo žádá opravdu viditelný úklid, musí počítat kromě vody také s kvalitními čistivy a profesionální technikou. Bez toho to nepůjde. Význam obou pilířů úklidu je následující.

Pilíř 1: Kvalitní čisticí prostředky

Pro běžné setření usazeného prachu se bez nich obejdete. To je pravda. Na to stačí vlhký hadr. Problém nastává, pokud je špína mastná, lepivá nebo jde o znečištění barvami. Tam už nějaký čisticí prostředek většinou nastoupit musí. A jestli je řeč o dlouhodobě zažrané špíně, tady dokáže pomoc jedině špičková úklidová chemie. Na obyčejné saponáty a prostředky určené pro domácí užití zapomeňte.
Vhodně zvolené čistivo dokáže z povrchu odstranit mastnotu, zbytky lepidel, vosků, gumy, čmouhy, cement, barevné nátěry i spreje.
S kvalitní úklidovou chemií jde vyčistit takřka všechno. Takže pokud se se špínou neúspěšně potýkáte, doporučujeme zvolit jiný čisticí prostředek. A jestli je za úklid zodpovědná externí firma, můžete udělat dvě věci. Navrhněte jí používat účinnější čistiva anebo si vyberte někoho, komu s uklízením radit nebudete muset.

 

Pilíř 2: Profesionální úklidová technika

Úklidové stroje svým výkonem předčí i tu nejšikovnější uklízečku. Plocha, která se ručně uklízí hodiny, může být s mycím strojem čistá během několika minut.
Stroje mnohonásobně zvyšují efektivitu úklidu. Nejen že v jednu chvíli čistí větší plochu, ale díky otáčkám a tlaku čisticích kotoučů vydrhnou špínu mnohem rychleji. Navíc se neunavují, takže první metr plochy je vyčištěný stejně důkladně jako ten poslední.
A když se při úklidu uplatní pokročilé úklidové automaty, které spotřebují až o 70 % méně vody než běžná mycí technika, vychází strojový úklid jako efektivní, levný a ekologický.
Rychlost a kvalita úklidu je limitovaná prakticky jen výkonem stroje. Za nás doporučujeme čisticí automaty světové značky TENNANT. Skvěle se nám osvědčily i při těch nejnáročnějších úklidech.

 

Tím ideálním řešením je spojení účinných čistiv a výkonných mycích strojů. Potom bude úklid zaručeně vidět i když proběhne za zlomek času a při příznivých nákladech.
Máte-li o takový úklid zájem, obraťte se na nás.

Užitečný článek? Dejte o něm vědět ostatním.

Facebooktwitterlinkedin