NANO ochrana – trvale čisté fasády, interiéry i ovzduší

NANO ochrana

Nanotechnologie se už uplatňují v řadě různých oblastí. Najdeme je v elektronice, medicíně nebo třeba textilním průmyslu. Dnes je ale lze využít také k vytvoření trvale čistého prostředí.

Speciální NANO ochrana dokáže zajistit dlouhodobou čistotu bez námahy. Pomocí energie světla ničí veškerou organickou špínu. Jedna aplikace vytvoří čistotu i na 10 let dopředu. NANO ochrana se nanáší na stěny, stropy a zařízení speciální nástřikovou 3D pistolí.

 

Co je NANO ochrana

Jedná se o minerální suspenzi na bázi oxidu titaničitého (TiO2). Základem jsou částice menší než 100 nm.
Největší přednosti NANO ochrany jsou:
  • samočisticí efekt vytvářející prakticky sterilní prostředí
  • dlouhotrvající účinek zajišťující ochranu před špínou
  • ekologická šetrnost bez škodlivého působení na člověka a životní prostředí

Jak NANO ochrana funguje

Princip NANO ochrany je založen na fotokatalýze. Jedná se o proces rozkládání mikroskopických částic působením UV záření (složka přirozeného světla) při současném vlivu fotokatalyzátoru (TiO2), který rozklad urychluje.
Fotokatalýza zajišťuje tzv. samočistící efekt, při kterém dochází k ničení nežádoucích organických látek (to je např. prach, plísně, mechy, bakterie, viry, polétavé alergeny, pachové částice, průmyslové nečistoty atd.).

K čemu lze NANO ochranu využít

NANO ochrana se uplatňuje při tvorbě dlouhodobě čistého prostředí. Konkrétně umožňuje:
  • trvalé odstranění špíny z venkovních fasád a dalších povrchů vystavených povětrnostním vlivům (např. kulturní a historické památky)
  • trvalé odstranění špíny na stěnách v interiéru
  • dlouhodobé zachování až sterilního prostředí (ideální pro provozy se zvýšeným hygienickým dozorem)
  • vytvoření čistého ovzduší bez bakterií, virů, pachu a kouře
  • snadné odstranění graffiti (omytí vodou)
  • zajištění dlouhodobě čistého bazénu bez bazénové chemie

Kde se NANO ochrana může uplatnit

NANO ochrana najde uplatnění všude, kde je potřeba dbát na čisté prostředí. Typicky se jedná o bytové domy, zdravotnická zařízení, školy, hotely, administrativní budovy, průmyslové objekty, nákupní centra, restaurace, rodinné domy, historické a kulturní památky atd.

Jak je NANO ochrana bezpečná

Suspenze tvořící NANO ochranu neobsahuje žádné škodlivé a nebezpečné látky. Neexistuje žádná vědecká studie s reálným základem, která by tvrdila, že TiO2 v koncentraci používané pro NANO ochranu má negativní vliv na zdraví lidí, živočichů nebo rostlin.

Jak je NANO ochrana drahá

Konečnou cenu NANO ochrany ovlivňuje řada faktorů. Především druh povrchu (prostředí), kam se aplikuje a míra jeho znečištění. Orientačně lze však uvést, že se pohybuje kolem 250 Kč za m2.

 

NANO ochrana je novodobou technologií v oblasti čistoty prostředí. Dokáže přinést úspory namísto opakovaného čištění fasády, častého malování nebo obnovy zdiva. Minimalizuje riziko onemocnění kvůli vdechování bakterií, virů nebo toxických sloučenin uvolňovaných průmyslem. Navíc citelně zmírňuje alergickou reakci na pyly a roztoče.
Pro další informace o NANO ochraně se proklikněte na specializovaný web.

Užitečný článek? Dejte o něm vědět ostatním.

Facebooktwitterlinkedin